Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Siyaset

Masaüstü Bilgisayarlar İçin Flutter Deneyimini Nasıl İyileştirebiliriz?

Masaüstü Bilgisayarlar İçin Flutter Deneyimini Nasıl İyileştirebiliriz?

Sadece birkaç ay önce, Şubat ayında, Flutter ekibi Windows oluşturma desteğinin yanı sıra masaüstleri için Flutter çerçevesini temel uzmanlığının yanı sıra platformlar arası yeteneklerle genişletme desteğini resmen duyurdu. Ek olarak, Flutter 3.0’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Flutter çerçevesinin bundan böyle Linux’un yanı sıra MacOS’u da destekleyeceği duyurulmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki bireyler şu anda Flutter’ın bu yeni özelliğini denemek istiyor. Bu yüzden, değerli zamanımızı öldürmeden Flutter’ın masaüstü geliştiricilerini nasıl daha iyi destekleyebileceğini bize bildirin.

Yukarıdaki sorunun cevabını öğrenmek için bu blogu okumaya devam edin ve masaüstü bilgisayarlar için Flutter deneyimini nasıl geliştirebileceğimizi öğrenin.

Flutter ile ilgili memnuniyet seviyeniz nedir? masaüstü?

Ankete göre, Flutter uygulama geliştiricilerinin yaklaşık yüzde 78’i, masaüstünde Flutter deneyimlerinden çok memnun olduklarını belirtti. İyi puanların sayısı oldukça fazladır ve iOS için yaklaşık yüzde 78’dir, ancak Android ve web için yaklaşık %92 ve %63 olumlu puanlar göstermektedir. Kuşkusuz, bir Flutter masaüstü için iyi bir sayı! Ancak burada bir soru ortaya çıkıyor, mobil uygulama geliştiricilerinin deneyimlerinin ortalama yüzde 22’sinin neden yetersiz kaldığı?

Masaüstü geliştirici iş akışının hangi bölümü diğerlerine göre oldukça zorlayıcıdır?

Şimdi, mobil uygulama geliştiricilerinden s/w geliştirme iş akışının birçok aşamasında memnuniyetlerini ölçmelerini istedik. Sonuçlara göre, memnuniyetin masaüstü uygulama geliştirme süreci boyunca düşme eğiliminde olduğu bulundu. Bu, performansın hata ayıklama endişeleri sırasında en düşük kullanıcı memnuniyeti ile sonuçlanır. Ve mobil uygulamanın dağıtılması. Ayrıca, anket ve odak gruplarından alınan niteliksel geri bildirimlere göre, masaüstü bilgisayarlar için harika çalışan Flutter paketlerini aramak oldukça zordur.

Sorun giderme performansı endişesi eğlenceli bir görev değildir, ancak en azından kullanıcıları için bir memnuniyet deneyimi olmalıdır. Flutter web geliştirme dağıtımı ve sorun giderme de birkaç zorluk oluşturabilir. Flutter web geliştirme uygulamasını dağıtırken üstesinden gelinmesi gereken pek çok zorluk var. Bu zorluklar aşağıdaki gibidir:

Ortam Kurulumu:

Ortamı ayarlamak, özellikle karmaşık masaüstü uygulamaları için çok zor olabilir. Geliştirme ortamı için, sık sık kurulması ve yapılandırılması gereken derleyiciler ve çerçeveler gibi belirli araçlar gerekebilir. Bu zaman alıcı olabilir ve teknik uzmanlık gerektirir. Bununla birlikte, platformlar arası geliştirme için bir ortam oluşturmak da zorlu bir görev olabilir.

Hata Giderme ve Test Etme:

Masaüstü uygulamalarını ayıklamak ve test etmek zor olabilir, bunun arkasındaki neden, uygulamaların birden çok platformda ve donanım yapılandırmalarında çalışıyor olabilmesidir. Hataları bulmak ve düzeltmek, kod tabanı ve altta yatan teknoloji hakkında derin bir anlayış gerektiren sıkıcı bir görev olabilir. Masaüstü uygulamasını test etmek için farklı özellik testleri, yapılandırmalar ve kullanım durumları gerekir.

İşbirliği:

Masaüstü geliştirmeye ekip çalışması uygulanabilir ve diğer uygulama geliştiricileri, tasarımcılar ve paydaşlarla işbirliği yapmak da zorlu bir görev olabilir. Tüm ekip üyeleri aynı önceliklere, hedeflere ve programlara sahip değildir. Özellikle uzaktan çalışırken ekip üyeleri arasında iletişim kurmak ve işi koordine etmek zor olabilir. Etkili iletişim zorlukları oluşturmak önemlidir.

Performans Optimizasyonu:

Masaüstü uygulamaları genellikle yüksek performansa ve yanıtlara ihtiyaç duyar. Performans optimizasyonu, donanım ve işletim sistemi ihtiyaçlarının kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirdiğinden zorlayıcı olabilir. Bu, kaynak kullanımını optimize etmeyi ve uygulamanın Kullanıcı Arayüzü tehdidini engellememesini sağlar.

Güvenlik:

Masaüstü uygulamaları, veri ihlali, kötü amaçlı yazılım ve bilgisayar korsanlığı gibi güvenlik tehditlerine yükseltilebilir. Uygulama geliştiricileri, uygulamanın oldukça güvenli olduğundan ve olası saldırılardan korunduğundan emin olmalıdır. Masaüstü uygulamaları, örneğin bir uygulamanın güvenli olmayan bir ortamda çalışması gibi farklı güvenlik senaryolarını işlemek üzere tasarlanmalıdır.

Sizin için daha iyi masaüstü kullanıcı arayüzleri oluşturmada büyük rol oynayan nedir?

Bir ankete göre, mobil uygulama geliştiricilerinin yaklaşık %72’sinin “Flutter’ın yerleşik widget’larının masaüstü için Daha İyi Kullanıcı Arayüzleri desteği sunabileceğini” düşündüğü tespit edildi. Ek olarak anket, uygulama geliştiricilere masaüstü için Kullanıcı Arayüzü tasarımında neyin iyileştirilmesi gerektiğini düşündüklerini de soruyor ve onlar da şu alanlarda iyileştirmelere ihtiyaçları olduğunu söylediler:

  1. Uyarlanabilir düzenler (yüzde 44)
  2. Sürükle ve bırak (yüzde 31)
  3. Klavye kısayolları (yüzde 27)

Tüm topluluk, Flutter çerçevesinin platformlar arası en iyi 1. uygulama geliştirme çerçevesi olmasını istiyor, bu yüzden her zaman nihai hedefleri bu. Bununla birlikte, “uyarlanabilir düzenleri” geliştirerek – her bir platform güçlü hale gelebilir. İşletim sistemi, giriş cihazları, ekran boyutu ve diğerleri gibi ilgilenmeniz gereken birkaç başka husus daha vardır. Bu o kadar kolay bir iş değil ama bizim özel flutter uygulama geliştiricileri Flutter adaptative_scaffold paketini geliştirmenin yanı sıra etkili uyarlanabilir uygulamalar oluşturmanıza yardımcı olmak için çok iyi gidiyor. Bu arada, Ocak ayında Flutter Forward adlı heyecan verici bir etkinlik için bizi izlemeye devam edin. Bu etkinlikte, mevcut Flutter araçlarını kullanarak uyarlanabilir uygulamaların nasıl tasarlanacağı hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Klavye kısayolları ve sürükle ve bırak bölümleri için tüm ekip zaten aynısı üzerinde çalışıyor. Aslında, işleri daha mükemmel hale getirmek için bir kısayol widget’ı yayınlandı. Bu nedenle, 2023’te sürükle ve bırak desteği en önemli önceliktir.

Flutter masaüstü geliştirmeyi kolaylaştıracak paketler

için paket desteği Flutter masaüstü geliştirme hala web’in yanı sıra mobilinkini de yakalıyor. İşte masaüstü geliştiricilerinden en çok talep edilen paketler:

  1. çoklu pencere (yüzde 35)
  2. yerel kontroller (yüzde 32)
  3. yerel depolama (yüzde 24)
  4. web görüntülemeleri (yüzde 23)

Yukarıda gösterilen bu geri bildirim grafiği, boru hattındaki çoklu pencere, yerel menüler ve web görünümleri için API’li Flutter’ın mevcut öncelikler listesiyle yakından uyumluydu. Bunların tümü yayınlandıktan sonra, yerel veri depolama ve veritabanı erişimi için kategori çözümleri başlatabiliriz. Şu anda neredeyse ortadan kaldırılan veya öncelik listesinde daha düşük olan, ancak aynı zamanda dikkate alınması gereken birkaç ek paket isteği, ses/video cihazları ve ses/video oynatıcılardır. Flutter Vikings’te gruplara odaklanırken pano yönetimini ve karmaşık giriş cihazlarını destekleyen paketler için bir gereklilik, ancak üç aylık ankete dahil edilmedi.

Özellikle masaüstü bilgisayarlar için Flutter paketlerine katkıda bulunmaya özen gösteriyorsanız, bu boşlukları dolduracak paketler geliştirerek veya mevcut paketlere PR’lar göndererek Flutter ekosisteminin büyümesine yardımcı olmayı düşünün. Birlikte çalışmak için el sıkışarak, Flutter paket ekosisteminin kesinlikle büyüyeceğinden ve masaüstü geliştiricilerini daha iyi desteklemek için uyum sağlayacağından eminiz.

Gerekli ek masaüstü belgeleri

Flutter için masaüstü belgeleri, araştırılan son kategoridir. Flutter’ın masaüstü dokümanlarından memnuniyet, Q3’te Flutter’ın geri kalan dokümantasyonundan memnuniyetten yüzde 13 daha düşüktü. Bundan sonra, hangi belgelerin masaüstü geliştirme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olacağını sorduk. İşte en çok talep edilen dokümantasyon konuları:

  1. Uygulama yayınlama (yüzde 43
  2. Otomatik güncelleme (yüzde 42)
  3. Yabancı İşlev Arayüzü (FFI) (yüzde 42)

Bu yanıt, 2022 ve 2023’ün 4. çeyreğinde dokümantasyon çalışmalarına öncelik verilmesine çok yardımcı oldu.

Sıradaki ne?

2023’te, her şey Flutter hakkında ve onu mobil ve masaüstü işler için daha da iyi hale getiriyor. Flutter çerçevesi, aktif olarak yerel menü çubukları ve çoklu pencere için çözüm sağlamaya çalışıyor. Nihai hedef, geliştirme sürecini daha verimli hale getirmek ve tüm süreci sorunsuz hale getirmek için daha fazla belge eklemektir. Ek olarak geliştirme ekibi, performans izleme ve bellek sızıntılarını düzeltme özelliklerini daha sistematik hale getiren Flutter DevTools üzerinde çalışıyor.

Masaüstü bilgisayarlar için Flutter’ı nasıl iyileştirebileceğimize dair bizden gelen veriler bu kadar. Yukarıda yazılan konular, topluluğun üzerinde çalışacağı öncelikli görevlerdir. 2023’te masaüstü için Flutter’ı geliştirelim.

Endişelenmeyin, bir sonraki masaüstü projeniz için uygulama geliştiricileri, özellikle de Flutter uzmanları arıyorsanız, ionicfirebase’in size sunacağı pek çok güzel şey var. Ionicfirebase destek ekibiyle bağlantı kurun, Flutter Geliştiricilerini İşe Alın ve masaüstü projenize şimdi başlayın.

İyonik ateş üssü

Ionicfirebase, en yüksek puan alan uygulamalar listesinde adını kazanmış en iyi flutter uygulama geliştirme sektörlerinden biridir. flutter uygulama geliştirme şirketleri, birden fazla kategoride yüzlerce başarılı flutter uygulaması sunarak. Ve güvenilir bir uygulama geliştirme şirketi olarak, bir sonraki projeniz için Flutter uygulama geliştiricisini işe alabileceğiniz yetenekli bir geliştirme ekibine sahipler. Yüksek kaliteli bir flutter uygulaması sunmak için hizmet kalitesinden asla ödün vermezler ve en son teknolojilerle güncel kalırlar; bu nedenle makul bir fiyata yüksek kaliteli, göz alıcı ve zengin özelliklere sahip uygulamalar sunmaya odaklanmaya devam ederler. Önde gelen bir mobil uygulama geliştirme şirketi olarak, en iyisini sunmak için uygulama geliştirmenin her adımından geçerler. Zamanı ve emeği azalttığı için hem girişimcilerin hem de uygulama geliştiricilerin ilk tercihi çırpıntı haline geldi.

Ionicfirebase’e bağlanmaktan çekinmeyin flutter geliştirici kiralama bu, işletmenizin gereksinimlerine de uyan zengin kaliteli bir mobil uygulama sağlayarak işletmenizi büyütmenize yardımcı olabilir. Ionicfirebase’in uygulama geliştiricilerinin temel amacı, potansiyel müşterilerine tatmin edici çözümler sunmaktır. Ve hedeflerine ulaşmak için geliştirme ekipleri, iş ihtiyaçlarına uygun, zengin kalitede flutter uygulamaları sunmaya odaklanmaya devam ediyor. Ionicfirebase, isteğe bağlı uygulamalar kadar hazır uygulamalarla da tanınır, bu nedenle aradığınız uygulama geliştirme hizmetleri ne olursa olsun, Ionicfirebase’e bağlanın ve özel mobil uygulama geliştiricilerinden randevu alın.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
toscanello purocaptain blackmarlboro double fusionmarvel sigaraharvest sigarasenator sigarakalpli sigaramilano sigarakeno club sigaradjarum blackal capone sigarayeşil periiqos sigaraBackwoods puroSobranie sigaradavidoff sigarayalova escortaydın escortçanakkale escortistanbul masözkuşadası escortescortısparta escortvan escortzonguldak escortamasya escortyozgat escortmanavgat escortfethiye escortdidim escortaksu escortantakya escortbuca escortçorlu escortkeçiören escortkonak escortosmangazi escortsilivri escortçerkezköy escorttorbalı escortilkadım escortkepez escortmenderes escortserdivan escortyıldırım escortturgutlu escortakhisar escortbafra escortceyhan escortturgutreis escortpolatlı escortçarşamba escortşahinbey escortkaş escortgazipaşa escortgümbet escorterzurum escortantalya escortdalaman escortbilecik escortkarabük escortmersin mutlu sonantalya mutlu sonizmir mutlu sonistanbul mutlu sonkonya mutlu soneskişehir mutlu sonescortperl.combodrum escortantalya escorthatay escortkocaeli escortkonya escortdenizli escorteskişehir escortkayseri escortodunpazarı escortankara Escorthttp://www.elitescorthatun.com/bursa Escortantalya Escortizmir Escortistanbul escortmersin escortarnavutköy escortataşehir escortavcılar escortbaşakşehir escortesenler escortesenyurt escortfatih escortgaziosmanpaşa escortkağıthane escortkartal escortküçükçekmece escortmaltepe escortpendik escortsarıyer escortsultangazi escortümraniye escortzeytinburnu escortAdana EscortEskişehir EscortGaziantep EscortSamsun Escortkonya escortadaxbetadresi.comseks hikayelerihd pornoantalya masözBeylikdüzü escortBayan escortMalatya escortsakarya escortkayseri escortdenizli escortdiyarbakır escortvan escortaydın escortmugla escorthatay escortkocaeli escortadıyaman escortafyon escortagrı escortaksaray escortamasya escortardahan escortartvin escortbalıkesir escortbartin escortbatman escortbayburt escortbilecik escortbingöl escortbitlis escortbolu escortburdur escortçanakkale escortçankırı escortçorum escortdüzce escortedirne escortelazıg escorterzincan escorterzurum escortgiresun escortgümüşhane escortıgdır escortısparta escortmaraş escortkarabük escortkaraman escortkars escortkastamonu escortkırıkkale escortkırklareli escortkırşehir escortkilis escortkütahya escortmanisa escortmardin escortmuş escortnevşehir escortnigde escortordu escortosmaniye escortrize escortadana escortankara escortanytalya escortizmir escortmersin escortsiirt escortsinop escortsivas escorturfa escortsırnak escorttekirdag escorttokat escorttrabzon escorttunceli escortuşak escortvan escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortkıbrıs escortkonya escortmugla escortkıbrıs escortkamagra jelşişli escorttaksim escortbeşiktaş escortkurtköy escortbüyükçekmece escortküçükçekmece escortavcılar escortnişantaşı escortbakırköy escortkadıköy escortataşehir escortbahçeşehir escortbahçelievler escortbaşakşehir escortkartal escortmecidiyeköy escortümraniye escortfatih escorttuzla escortpendik escortmaltepe escortesenler escortbeykoz escortbeyoglu escortatakoy escorteyup escortüsküdar escortarnavutköy escortgaziosmanpaşa escortsilivri escortzeytinburnu escortsultangazi escortkagıthane escortbebek escortetiler escortlevent escortçatalca escortsarıyer escortsancaktepe escortşirinevler escortkasımpaşa escortbayrampaşa escortşile escortfethiye escortdalaman escortmarmaris escortbodrum escortmilas escortkuşadası escortdidim escortalanya escortmanavgat escortizmit escortgebze escortçeşme escortalsancak escortkarşıyaka escortkonak escortbornova escortbuca escortkarabaglar escortgöztepe escortnarlıdere escortaliağa escorteryaman escortmamak escortsincan escortetimesgut escortulus escortkeçiören escortyenimahalle escortpolatlı escortaltındag escortadana escortankara escortbursa escortAkaretler escortArnavutköy escortAtaköy escortAvcılar escortBağcılar escortBahçelievler escortBahçeşehir escortBakırköy escortBaşakşehir escortBayrampaşa escortBeylikdüzü escortEminönü escortEsenyurt escortEtiler escortEyüp escortFlorya escortGültepe escortHadımköy escortHalkalı escortKağıthane escortKemerburgaz escortMaslak escortMecidiyeköy escortSarıyer escortŞirinevler escortŞişhane escortŞişli escortTaksim escortUnkapanı escortZeytinburnu escortZincirlikuyu escortBeşiktaş escortbodrum escortserik escortseks hikayeavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortbeylikdüzü escortbeylikdüzü escortesenyurt escortcanlı casino sitelerigüvenilir casino sitelerialiağa escortbahçelievler escortbakırköy escortbeşiktaş escortbeylikdüzü escortbosna escortçeşme escortfinike escortgüngören escortkapaklı escortkumluca escortlara escortsancaktepe escorttaksim escortmeram escortserik escortavsallar escortdemetevler escortyahyakaptan escortkuşadası escortyüreğir escortsafranbolu escortbayraklı escortseks hikayeleriseks hikayeleriseks hikayeleriistanbul escortankara escortdenizli escortantalya escortpendik escortşişli escortmanavgat escortmanavgat escortistanbul travestiankara escortankara escortataşehir escortçeşme escortdiyarbakır escorteskişehir escortgebze escortkadıköy escortkadıköy escortkonya escortmalatya escortmezitli escortsarıyer escorturfa escorttrabzon escorttekirdağ escorttekirdağ escortantalya escortgaziantep escortadana escortbursa escortmalatya escorteskişehir escortsakarya escortkayseri escortadana escortbodrum escortadıyaman escortadıyaman escortsisli escortmecidiyeköy eskort